Powiatowy Konkurs Informatyczny

19 marca 2024 r. po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „EDUsukces inFORMATyki” dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu wieluńskiego. Wzięli w nich udział również uczniowie z naszej szkoły. Pod opieką p. Roberta Rabendy na konkurs pojechali chłopcy, którzy wygrali eliminacje szkolne: Adrian Cłapa z kl. 6A i Michał Płuciennik z kl. 7A. Adrian uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczestników. Gratulujemy!
Organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Honorowy patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Politechnika Łódzka.
Podczas konkursu dr inż. Przemysław Nowak z Politechniki Łódzkiej wygłosił dla uczestników informatycznych zmagań wykład „Co dziś potrafi sztuczna inteligencja”, a studenci z Koła Informatycznego Niepokoju opowiadali o tworzeniu gier.