Nietypowa kontrola drogowa

8 października 2024 r. uczniowie klas 3A i 3B wraz z wychowawcami – p. Magdaleną Kowalczyk oraz p. Ireną Ciania wzięli udział w akcji pod nazwą „Jabłko czy cytryna”. Wspólnie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieluniu oraz w asyście pani Elżbiety Łużak – przedstawicielki fundacji „Bezpieczna droga” oceniali w jakim stopniu kierujący pojazdami mechanicznymi przestrzegają zasad ruchu drogowego. W ramach tych działań dzieci miały okazję uczestniczyć w kontrolach drogowych prowadzonych na ul. Targowej w Osjakowie. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem tych kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami. Natomiast kierowców, do których mieli zastrzeżenia częstowali cytryną. Podczas akcji wyjątkowo tylko dzisiaj zamiast mandatu kierujący mógł mieć kwaśną minę. Kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą, ale z uśmiechem na twarzy pili sok z cytryny i ….obiecali poprawę. Dzieci na tę okoliczność na dużych kolorowych kartonach wypisały hasła, które przypominały kierującym o jeździe zgodnej z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Możliwość zobaczenia z bliska pracy policjantów była dla dzieci sporą atrakcją. Miła informacja to taka, że większość kierowców otrzymała od uczniów słodkie jabłko. Mamy nadzieję, że podjęte działania będą miały wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach w naszej okolicy!