Na Zeusa…bogowie greccy na szkolnych korytarzach

24 listopada 2023 r., po zakończeniu cyklu lekcji związanych z mitologią starożytnej Grecji, uczniowie klasy 5A na historii wcielili się w bogów greckich. W trakcie uczty na Olimpie każdy miał za zadanie przedstawić sylwetkę wybranego bóstwa, opisać strój i atrybuty.
Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością oraz dystansem prezentując wybraną postać. Wśród bogów znaleźli się m.in.: Zeus, Ares, Posejdon, Afrodyta, Atena, Hera i Temida. Piątoklasiści oprócz ciekawych strojów prezentowali również swoje zdolności krasomówcze.
Zadanie to przyniosło sporo emocji, uśmiechów i radości, ale także pozwoliło lepiej zrozumieć i zapamiętać mityczne historie. Z pewnością wszyscy na długo tę lekcję zapamiętamy.