Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie

15 października 2024 roku w Osjakowie odbyły się zawody sportowe w badmintonie dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek – Igrzyska Dzieci. W tym dniu gościliśmy 4 szkoły z terenu powiatu wieluńskiego, a mianowicie: SP z Mierzyc, SP z Pątnowa, PSP SPSK z Kadłuba oraz PSP SPSK z Wielunia. Drużyna dziewcząt trafiła do grupy A, gdzie pewnie wygrała wszystkie spotkania i awansowała do półfinału, w którym równie pewnie pokonała PSP SPSK z Wielunia. W finale na nasze dziewczęta czekała SP z Mierzyc, która zagrała bardzo dobre spotkanie, tym samym dostarczając nam emocji do ostatniej lotki. Finalnie nasze reprezentantki po zaciętej walce uległy swoim przeciwniczkom i zostały wicemistrzyniami powiatu wieluńskiego.
⭐️ Karolina Dolata, Julia Buczek, Lena Chłodna
Nasi chłopcy natomiast swoje zmagania toczyli systemem gry „każdy z każdym”. Nie dając najmniejszych szans swoim przeciwnikom, pewnie wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrza powiatu wieluńskiego, zapewniając sobie awans na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.
⭐️ Jan Wróbel, Adam Merta, Marcel Wesołowski
Gratulujemy!