„Milion razy lepiej być Anią z Zielonego Wzgórza niż Anią znikąd.”

27 października 2023 r. w klasie 5A na zajęciach z języka polskiego odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego mającego na celu utrwalenie treści lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Uczniowie postanowili wcielić się w głównych bohaterów powieści. W tym celu musieli opowiedzieć w pierwszej osobie o wybranej postaci (czyli omówić wygląd, przedstawienie postaci, cechy charakteru lub ciekawe wydarzenie), przygotować sobie odpowiedni strój, charakteryzację i ewentualnie rekwizyty. Zadanie wydawało się być dość trudne i wymagające odpowiedniego sposobu prezentacji. Uczniowie stanęli jednak na wysokości zadania i przygotowali wyjątkowe kreacje swoich bohaterów. I chociaż towarzyszyła im trema, wywiązali się wzorowo. Dziewczynki zazwyczaj przygotowywały postać Ani, Diany czy Maryli, natomiast chłopcy głównie prezentowali Mateusza lub Gilberta. Wiele osób odkryło w sobie talent aktorski. Na uwagę zasłużyły także piękne kostiumy odwzorowujące klimat tamtej epoki.