Lekcja online „Twoje dane – Twoja sprawa”

20 listopada 2023 r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w lekcji online pt. „To nie są ślady na piasku – cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych”. Celem przedsięwzięcia było upowszechnienie wiedzy o ochronie prywatności i danych osobowych wśród młodych ludzi. W ramach cyklu będą organizowane zajęcia w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
W roku szkolnym 2023/2024 nasza placówka bierze udział w XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Podstawowym celem programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli, aby świadomie korzystali z praw gwarantowanych przez RODO, co jest istotne w dobie gwałtowanego rozwoju nowych technologii. Ponadto projekt pomaga pozyskiwać wiedzę, a przez to również nabywać umiejętności, które ułatwią funkcjonowanie nie tylko w społeczności szkolnej, ale także w środowisku lokalnym, a w przyszłości i zawodowym.