Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas szczególny, magiczny… Czas radości, refleksji. To czas miłości, spokoju, wspólnych chwil spędzonych w gronie rodziny i najbliższych. Oczekiwanie na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych chwil w roku. Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jeden z nich to Jasełka, które wprowadzają nas w ten niezwykły, świąteczny klimat i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Właśnie 21 grudnia 2023 r. w czwartkowe przedpołudnie odbyły się w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie rozpoczęło się od powitania gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: przewodnicząca rady Gminy w Osjakowie – Pani Sylwia Walczak, Wójt Gminy Osjaków – Pan Jarosław Trojan, Pani Renata Kostrzycka – Zastępca Wójta Gminy Osjaków, Pan Zbigniew Pustkowski – Sekretarz Gminy Osjaków, Pani Elżbieta Muszyńska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Osjakowie, Pani Barbara Domagała – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani Mirosława Kłobus – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie, Kierownik ŚDS-u w Kolonii Raduckiej – Pani Edyta Tokarek, Kierownik GOPS-u – Pani Ewa Wieczorek oraz Radny Gminy Osjaków – Pan Robert Rabenda, rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna. Następnie na scenie pojawiła się liczna plejada uczniów-aktorów w pięknych strojach. Zaangażowanie młodych artystów było ogromne. Klasyczne sceny biblijnej historii Narodzenia Pańskiego, okraszone były pięknie zaśpiewanymi pastorałkami, kolędami oraz piosenkami świątecznymi. Wszystko to razem budowało właściwe napięcie i wywarło na widzach wyjątkowe wrażenie. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w niezwykłym przedstawieniu bożonarodzeniowym, które nie tylko przywołało w nas radość i wzruszenie, ale również przypomniało o istocie Świąt Bożego Narodzenia. Dowodem na to, że przedstawienie się podobało, były gromkie brawa i pochwały płynące z ust zabierających głos gości. Na zakończenie Pani dyrektor Hanna Kołodziej podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy dołożyli starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich pięknym przeżyciem. Ta wspaniała uroczystość została przygotowana przez Panią Barbarę Pabisiak, Panią Ewę Drewicz oraz Panią Anetę Pierzynę. Oczywiście nie mogło zabraknąć świąteczno-noworocznych życzeń. Dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024 przekazali dyrektor szkoły – Pani Hanna Kołodziej, Wójt Gminy Osjaków – Pan Jarosław Trojan oraz Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Sylwia Walczak.