Gminny Turniej Wiedzy o Straży Pożarnej
14 marca 2025 r. pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Osjaków i Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Osjakowie odbył się w naszej szkole, już po raz dwudziesty drugi, Gminny Turniej Wiedzy o Straży Pożarnej „Młodzież zapobiega pożarom”, który promuje wiedzę na temat działalności służby ratowniczej – straży.
Zakres wiedzy obowiązujący uczestników jest obszerny i obejmuje m.in. przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizacje i prowadzenie akcji ratowniczej w czasie walki z pożarem, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, instalacje i urządzenia przeciwpożarowe, zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, lasów, zbiorów, zasady ewakuacji ludzi i mienia, organizacja i zadania OSP oraz organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej w RP.
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów (23 z SP w Osjakowie, 8 z SPSK w Czernicach i Drobnicach), którzy do rozwiązania mieli test składający się z 20 pytań. Wszystkim uczestnikom powodzenia życzyli: Burmistrz Miasta i Gminy Osjaków – p. Renata Kostrzycka, Wiceburmistrz – p. Wojciech Zygmunt, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie – p. Hanna Kołodziej, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie- p. Katarzyna Wojcieszek oraz p. Arkadiusz Wojcieszek – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieluniu.
Nad prawidłowością przeprowadzenia turnieju czuwało jury w składzie:
– p. Wojciech Zygmunt – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Osjaków,
– p. Arkadiusz Wojcieszek – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieluniu,
– p. Marian Siwiaszczyk- zastępca Prezesa ZOM-G ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Paweł Chodak – zastępca Prezesa ZOM-G ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Waldemar Jabłonka – Komendant ZOM-G ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Dominika Wróbel – sekretarz ZOM-G ZOSP RP w Osjakowie,
– p. Kazimiera Brożyna– wicedyrektor SPSK w Drobnicach ,
– p. Iwona Nowak – nauczyciel SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie,
– p. Aleksandra Korytek – nauczyciel SPSK w Czernicach.
Zwycięzcy w kategorii klasy 1-4:
I miejsce – Hanna Traczewska – SP w Osjakowie
II miejsce – Emilia Woźniak – SP w Osjakowie
III miejsce- Hubert Dolata- SP w Osjakowie
Zwycięzcy w kategorii klasy 5-8:
I miejsce – Karolina Dolata – SP w Osjakowie
II miejsce – Filip Wróbel – SP w Osjakowie
III miejsce – Dawid Ramuś – SP w Osjakowie
Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Osjaków.
Liderzy będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 11 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie.