Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wspólnie witali wiosnę oraz obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień rozpoczął się od przedstawienia pt. „Europo Witaj Nam”, podczas którego uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest nauka języków obcych w dzisiejszych czasach , zarówno podczas podróży, w pracy czy w życiu codziennym. Na zakończenie uczniowie obejrzeli przedstawienie kukiełkowe w języku angielskim pt. „Goldilocks and the three bears – Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Po przedstawieniu uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych zmagali się w konkursach międzyklasowych sprawdzających znajomość języka angielskiego oraz ogólną wiedzę o Europie. Uczniowie klas 5-8 zaprezentowali także talenty artystyczne w postaci wierszy na temat „Języki obce oknem na świat”. Rywalizację wśród klas starszych wygrała kl. 7B, II miejsce zajęła kl. 7A, natomiast III miejsce na podium przypadło kl. 6B. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.