Eksperci mitologii greckiej

Uczniowie klasy 5B na zakończenie omawiania mitologii greckiej wzięli udział w grupowym projekcie. Celem tego przedsięwzięcia było powtórzenie i utrwalenie wiadomości o mitach greckich oraz kształtowanie postaw na przykładzie wybranych bohaterów mitologicznych.
Każda grupa zaprezentowała wylosowane postacie: Demeter, Prometeusza, Syzyfa i Ikara, podając najważniejsze informacje i cechy.
Wykonując kolejne polecenia zespoły zbierały punkty i rywalizowały o tytuł „Wybitnych Znawców Mitów”.
Zadania były następujące:
1. Czytanie ze zrozumieniem.
2. Coś z teorii.
3. Czy znamy treść mitów?
4. Prawda czy fałsz.
5. Związki mają moc
6. Coś kreatywnego.
Lekcja miała formułę zabawy konkursowej, której celem jest uporządkowanie i utrwalenie wiadomości o mitologii greckiej. Tego typu inicjatywy wpisują się w przygotowania do egzaminu z języka polskiego. Różnorodność metod nauczania przyczynia się do rozwoju kreatywności uczniów oraz skutecznego zapamiętywania treści podstawy programowej.