Dziecinada 2023

Miesiąc grudzień w naszej szkole rozpoczęliśmy na sportowo. Uczniowie i uczennice z kl. I-III, 1 grudnia 2023 r. wzięli udział w I Powiatowym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych „Dziecinada 2023”, który odbył się w Załęczu Małym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcel Zawadzki, Anna Merta, Jan Malinowski, Martyna Bożek, Hubert Dolata, Hanna Traczewska, Igor Olewiński, Hanna Bartkowiak, Jakub Chodak, Nadia Niedźwiadek, Borys Olewiński, Aleksandra Buk pod czujnym okiem p. Magdaleny Palusińskiej i p. Anny Dolaty, rywalizowała z 7 drużynami z terenu powiatu wieluńskiego. Dla wielu z nich był to debiut na rozgrywkach sportowych, który był opatrzony dużym stresem, a zarazem niezwykłą przygodą. Mimo tego, bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy, a w szczególności Borys Olewiński, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej z czasem 4.18 min. Na uznanie zasługuje również Jakub Chodak, który uplasował się na 7 pozycji oraz Marcel Zawadzki, który jako zawodnik najmłodszej kategorii zajął 12 miejsce na 96 uczestników turnieju.
Po bardzo wyrównanej walce nasza szkoła zajęła II miejsce, przed SP z Dzietrznik, SP z Mokrska, SP z Wierzchlasa, SP z Czarnożył, SP z Ostrówka i SP z Konopnicy. Ulegliśmy zespołowi z SP nr 5 w Wieluniu minimalną różnicą 1s… Taki wynik wzmocnił naszą drużynę i dał nam dodatkową siłę do pracy nad poprawą swojej sprawności, aby za rok wrócić ze zdwojoną siłą celując w najwyższą lokatę.