Bożonarodzeniowe warsztaty decoupage w klasie 2A

Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych i najbardziej uroczych świąt w całym roku. Aby wprowadzić uczniów klasy 2A w ten wyjątkowy nastrój rodzice zaproponowali warsztaty ozdabiania bombek choinkowych metodą serwetkową. 12 grudnia 2023 r. miały miejsce zajęcia, które poprowadziła pani Emilia. Cierpliwie przekazywała wszystkie tajniki decoupage, czyli metody zdobniczej, polegającej na przyklejaniu wzoru z papierowej serwetki, a następnie lakierowaniu go tak, aby wyglądał jak namalowany.
Warsztaty ozdabiania bombek choinkowych wyzwoliły w dzieciach mnóstwo kreatywności oraz paletę niepowtarzalnych pomysłów. Każda z wykonanych bombek była spersonalizowana i wykonana według innego wzoru. Dzieci wykazały się ogromną cierpliwością, ponieważ wbrew pozorom przyklejanie cienkiej serwetki na kulistą powierzchnię nie należy do rzeczy łatwych. Mimo to drugoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem, a efekt końcowy był zaskakująco piękny i udany.