Bieg uliczny „Pętla Wieluńska”

25 maja 2024 r. w Wieluniu odbyła się kolejna edycja biegu ulicznego „Pętla Wieluńska”. Na starcie zawodów, których celem była popularyzacja biegów oraz aktywnego spędzania wolnego czasu stawiło się 40 uczestników z naszej szkoły.
W kategorii przedszkolaków na podium stanęli: Adrianna Graczyk – 2. miejsce, Sonia Buczek – 3. miejsce. Również bardzo dobrze wypadła Hanna Bajkowska – 6. miejsce i Zofia Sikora – 7. miejsce. Wśród chłopców na 5. miejscu znalazł się Nikodem Czyż, na 8. – Tymon Borek, a na 10. – Tymofii Synitskyi.
Uczniowie z klas 1-3 również znaleźli się na podium. Emilia Woźniak zajęła 2. miejsce, Martyna Struzikowska – 3. miejsce. Wśród chłopców świetnie sobie poradził Hubert Dolata, który wywalczył 2. miejsce. W biegu wystartowali również: Magdalena Osyda, Anna Merta, Agnieszka Czyż, Maja Kubiak, Marcel Zawadzki, Wiktor Jaworski, Jakub Kaszewski i Kacper Struzikowski.
W kategorii klas 4-6 Julia Buczek zajęła 4. miejsce wśród dziewcząt, a 3. miejsce – Oskar Samulski wśród chłopców. Wystartowali ponadto: Iga Samulska, Natalia Jasicka, Maja Jasicka, Bartłomiej Dróżdż.
O ile wcześniejsze konkurencje odbywały się w pełnym słońcu, to biegacze biegu głównego walczyli w strugach deszczu. Na dystansie 2500 m spotkali się doświadczeni maratończycy oraz najmłodsi wielbiciele biegów. Iga i Oskar Samulscy przejdą do historii jako zawodnicy, którzy ten trudny bieg ukończyli z bardzo dobrymi lokatami. Brawa dla wszystkich!