Bezpieczne ferie zimowe

„Bądź bezpieczny/bezpieczna podczas ferii zimowych” – pod takim hasłem odbyły się przed zbliżającymi się feriami zimowymi spotkania prewencyjne ze strażakiem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wieluniu i policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Funkcjonariusze apelowali do dzieci i młodzieży o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjść na stoki, zabaw na świeżym powietrzu, podczas pobytu w domu, a także w czasie poruszania się po drogach w warunkach złej widoczności oraz gdy drogi są śliskie i zaśnieżone.
Przypomnieli także zasady bezpiecznego korzystania z sieci, dając przykłady zagrożeń, jakie mogą ich spotkać i jak sobie z nimi radzić.
Mamy nadzieję, że zasady, o których przypomnieli nasi goście, będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych dla naszych uczniów i nauczycieli.