Apel szkolny dla klas 0-3

18 czerwca 2024 r. odbył się również apel szkolny dla uczniów klas młodszych. Podczas spotkania pani Anna Łakomska podsumowała realizowaną w szkole innowację pedagogiczną pt. „Szkolne wędrówki po mapie”. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły przybliżyć najważniejsze fakty dotyczące wybranych państw, a w szczególności uczniowie poznali tradycyjne stroje i dania, a nawet ich próbowali. Na apelu przypomnieliśmy sobie te informacje w formie różnych zabaw z wykorzystaniem rebusów, układanek, zagadek i innych zadań, które wzbogaciły nasze wiadomości. Było ciekawie i wszyscy bardzo zaangażowali się w poszukiwanie odpowiedzi oraz wspólną zabawę. Zespół nauczycieli języków obcych, który przygotował te zadania dziękuje wszystkim uczniom z klas 0-3 oraz ich wychowawcom za świetnie wykonaną pracę!!! Dziewczęta z klas starszych: Zofia Prusińska, Aleksandra Chodak i Pola Czuchta zaprezentowały dwie piosenki wykonane w języku angielskim.

Podczas apelu zostały wręczone nagrody z różnych konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie.
7 czerwca 2024 r. uczniowie klas trzecich zmierzyli się w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
I miejsce – Amelia Półtorak
II miejsce – Aleksandra Buk, Wiktoria Kędzia i Nadia Niedźwiadek
III miejsce – Wojciech Kubiak, Kacper Struzikowski i Borys Olewiński
Trzecioklasiści mogli również sprawdzić swoją wiedzę w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 14 czerwca 2024 r. Najlepiej rozwiązali ortograficzne zadania i łamigłówki:
I miejsce – Julian Wrzecioniarz
II miejsce – Rita Czuchta i Kacper Struzikowski
III miejsce – Nadia Niedźwiadek, Anna Pytel i Mateusz Krawczyk

Pani Iwona Bereś wręczyła również nagrodę dla najlepszego czytelnika. Została nim Magdalena Urbańska z kl. 1B.
Pani Dorota Kruk – opiekun Samorządu Uczniowskiego ogłosiła zwycięzców akcji „Zgrana klasa”. Zostali nimi uczniowie dwóch klas 1B i 2A, gdyż zawsze wyróżniali się swym strojem na tle całej społeczności szkolnej. Gratulujemy! W nagrodę klasy otrzymują wyjazd do kina „Syrena” w Wieluniu na dowolnie wybrany seans filmowy.
Mali poligloci z klas 1-3, biorący udział w konkursie języka angielskiego „Zuch 2024” zostali nagrodzeni dyplomami. Uczniowie ci zmierzyli się z bardzo trudnymi testami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu znajomości słownictwa, gramatyki, komunikacji językowej na skalę ogólnopolską. Z najmłodszej grupy najlepszy okazał się uczeń klasy 1A – Tobiasz Łytka, który uplasował się na 13 miejscu w skali kraju. Pozostali uczniowie w składzie: Olaf Ressel, Oliwier Kucier, Pola Wróbel, Inga Broczkowska, Martyna Bożek, Jessica Zimoch, Nela Forenc, Hania Bartkowiak, Jakub Kilańczyk, Szymon Kubiaczyk, Igor Olewiński i Kacper Mielczarek zostali nagrodzeni dyplomem uznania! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich trud włożony w przygotowanie do konkursu i gratulujemy wszystkim!!!
Podobnie jak w klasach starszych zostały przedstawione wszystkie osiągnięcia sportowe, do których przyczynili się również nasi najmłodsi uczniowie. Do dużej drużyny sportowej z klas starszych dołączają najmłodsi, którzy także osiągają wysokie wyniki w rywalizacji sportowej.
Na zakończenie apelu uczniowie klas czwartych zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom znaną i lubianą bajkę pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Anety Pierzyny. Dziękujemy za miłą niespodziankę.