Akcja BohaterOn – włącz historię!

W grudniu 2023 r. uczniowie klasy 4A i 4B wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn – włącz historię, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Uczniowie w ramach zajęć koła historycznego „Młodzi odkrywcy” obejrzeli film pt. „Iskra nadziei…”, którego bohaterką jest 11-letnia Janka mieszkająca w Warszawie przy ulicy Złotej w czasach II wojny światowej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, odbiorcy poznali wydarzenia sprzed prawie 80 lat.
Uczniowie dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, odkryli także siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.
Chwała Bohaterom!