Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

5 czerwca 2024 roku gościliśmy w naszej szkole laureatów XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego, którzy przybyli na uroczyste podsumowanie konkursu wraz ze swoimi opiekunami
z różnych zakątków województwa łódzkiego.
Nasi goście obejrzeli część artystyczną przedstawioną przez młodszych uczniów naszej szkoły. Podziwiali tańce i piosenki w wykonaniu naszych dzieci, które nawiązywały do tematu tegorocznej edycji „Dziecko to cały świat – bez względu na to, ile ma lat”. Zatańczyli uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich, a zaśpiewali: Marika Nowakowska, Nikola Drzazga, Wiktor Jaworski, Karolina Niedbalska i Konstancja Kempa.
Następnie laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Osjakowie, które wręczyła pani Hanna Kołodziej – dyrektor naszej szkoły oraz pani Katarzyna Wojcieszek – wicedyrektor w obecności nauczyciela plastyki – pani Anety Pierzyny i pedagoga – pani Anny Różańskiej.
Honorowy patronat nad przebiegiem i organizacją konkursu objął Łódzki Kurator Oświaty. Celem konkursu było wskazanie wartości moralnych istotnych w procesie kształtowania młodego pokolenia, zachęcanie do wzięcia odpowiedzialności za własny rozwój oraz zdrowie psychiczne i fizyczne, a także ukazanie problemów i zagrożeń współczesnego świata jako czynników mających destrukcyjny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży.
Mamy nadzieję, że wyrażone myśli i uczucia w formie plastycznej uczestników konkursu będą ich drogowskazami w życiu codziennym.
Wyniki konkursu:
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.