Koniec greckiej przygody….

29 maja wybraliśmy się na ostatnią wycieczkę po greckim lądzie – odwiedziliśmy drugą co do wielkości metropolię – Thessaloniki. Uwagę naszą zwróciła piękna zatoka, pomnik Aleksandra Macedońskiego oraz potarliśmy duży palec u nogi, zgodnie z tradycją, greckiego filozofa Arystotelesa. Na zakończenie posmakowaliśmy lokalnego rarytasu – tsoureki.
30 maja to ostatni dzień naszej wizyty w Grecji. Nastąpiło podsumowanie projektu dokonane przez panią pilot, na którym nasi uczniowie otrzymali nagrody oraz upominki, które będą im przypominały tą niezapomnianą przygodę z Erasmusem. Wieczorem pożegnaliśmy się z Morzem Egejskim, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Cytując słowa jednego z rodziców naszych uczestników, stwierdzamy że: „Każdy dzień tego wyjazdu był pełen wrażeń i niezapomnianych chwil dla naszych dzieci”. Wyprawa ta wzbogaciła naszą wiedzę na temat kultury, obyczajów i historii Grecji, rozwinęła naszą komunikację językową oraz zachwyciła malowniczymi krajobrazami. Szkoła Młodych Patriotów melduje wykonanie zadania.