Konkurs Biblijny

7 marca 2024 r. dwoje uczniów naszej szkoły: Edyta Foręc z kl. 5A i Janek Wróbel z kl. 5B wzięli udział w finale konkursu biblijnego, który odbył się w siedzibie Kurii Archidiecezjalnej w Częstochowie. W tym roku uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Marka. Był to już ostatni etap konkursu. Pierwszym etapem był etap szkolny, następnie etap rejonowy i wreszcie etap diecezjalny, finałowy. Aby wziąć udział w finale, Edyta i Janek musieli pokonać około 300 uczestników z różnych szkół Archidiecezji Częstochowskiej.
W samym finale wzięło udział 20 najlepszych uczestników. Edytce i Jankowi nie udało się zająć miejsc nagradzanych, ale dotarcie do finału jest już ogromnym sukcesem, a wartością dodaną z pewnością jest doskonała znajomość Ewangelii wg św. Marka. Gratulujemy!