Moje magiczne czerwone krzesło – projekt interdyscyplinarny w klasie 4B

W ostatnim czasie uczniowie klasy 4B omawiali przygody bohaterów książki Andrzeja Maleszki pod tytułem „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Powieść bardzo spodobała się dzieciom, które bardzo angażowały się w zadania związane ze zgłębianiem wiedzy na jej temat. Na zakończenie pracy z lekturą wzięli udział w projekcie interdyscyplinarnym łączącym język polski i plastykę.
Jednym z działań było wykonanie czerwonego krzesła według własnego pomysłu. Każdy czwartoklasista wykazał się niezwykła kreatywnością. Choć wszystkie krzesła były czerwone, każde wyglądało inaczej. Do ich wykonania posłużyły przeróżne materiały, między innymi: rolki z papieru toaletowego, patyczki do lodów, patyczki do uszu, zapałki, tektura, wykałaczki, nakrętki, drewienka.
Zadanie polonistyczne wymagało opracowania instrukcji obsługi krzesła. Różnorodnością cechowały się moce, które dzieci wymyśliły dla swoich niezwykłych przedmiotów.
Wyobraźnia nie zna granic, uczniowie klasy 4B są tego najlepszym dowodem!