Konkurs recytatorski „Kochamy zwierzęta”

W dniu 6 marca 2024 r. odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski, tym razem pod hasłem „Kochamy zwierzęta”. Organizatorami konkursu były p. Magdalena Kowalczyk oraz p. Wioletta Podgórniak. Konkurs adresowany był do uczniów z klas 0-3. Młodzi artyści zgodnie z tytułem konkursu zaprezentowali utwory, których bohaterami były zwierzęta. W prezentowanych przez wielbicieli zwierząt wierszach pojawiły się między innymi psy, koty, żaby, koguty, kwoka, małpa, żuk, czapla czy żuraw. Dzieci recytowały wiersze wspaniałych polskich poetów, takich jak: Julian Tuwim. Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz czy Hanna Niewiadomska. Pojawiły się też utwory napisane przez uczniów osobiście. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z klas 0-3. Występy małych artystów oceniało jury w składzie p. Hanna Kołodziej – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie oraz nauczyciele naszej szkoły: p. Ewa Drewicz, p. Karolina Kempa oraz p. Aleksandra Biegańska. Podczas analizy prezentacji członkowie komisji brali pod uwagę stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi, wyrazistość i poprawność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Recytacja uczniów poruszyła słuchaczy i komisję, a wybór tych najlepszych stał się dla jury nie lada wyzwaniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się bowiem niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych.

Oto wyniki:
W kategorii klas 0-1:
I miejsce – Dżesika Lewera
II miejsce – Sonia Buczek, Nikola Włodarczyk, Zofia Sikora, Bartosz Mielczarek, Anna Merta
III miejsce – Hanna Posmyk, Natalia Stasiak, Maja Ćwirat
Wyróżnienia: Filip Kostrzewa, Hanna Jasicka, Weronika Grądecka, Hanna Bajkowska, Wiktor Jaworski, Martyna Bożek, Inga Broczkowska, Martyna Struzikowska, Amelia Niemczyńska, Ernest Szuster
W kategorii klas 2-3:
I miejsce – Agnieszka Czyż, Aleksandra Buk, Nadia Niedźwiadek
II miejsce – Antoni Szuster, Wiktoria Kędzia, Kacper Struzikowski
III miejsce – Hanna Mielczarek, Magdalena Raczyńska
Wyróżnienia: Lena Bednarek, Lilia Cłapa, Hanna Traczewska, Nadia Kubiak, Igor Olewiński, Aleksandra Grądecka, Maria Posmyk, Maria Sikora, Jessica Zimoch, Kornelia Rymaszewska, Maja Kubiak, Tobiasz Piekara, Tymon Owczarek, Błażej Siwik, Roman Yefremov, Rita Czuchta, Ewa Mielczarek, Emilia Nagadowska, Amelia Półtorak
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich.