Sportowo-filmowa noc w szkole

W ramach integracji międzyoddziałowej uczniowie klas czwartych z 1 na 2 marca 2024 r. uczestniczyli w sportowo-filmowej nocy w szkole.
Spotkanie rozpoczęło się od przygotowania klas oraz omówienia zasad obowiązujących podczas wydarzenia. Następnie rozpoczęły się rozgrywki sportowe, które dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się na kolację – smaczna pizza i ciepła herbata pozwoliły uzupełnić straconą energię. Kolejnym punktem wieczoru była projekcja filmu pt. „Cudowny chłopak”. Opowiada on historię 10-letniego Auggiego – chłopca o zdeformowanej twarzy. Chłopiec uczył się w domu pod okiem mamy. Od piątej klasy rozpoczął naukę w normalnej szkole, mając nadzieję, że rówieśnicy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz dziwadłem. Jedna z uczennic potrafi dostrzec w chłopcu coś więcej niż nietypowy wygląd. Postawa Summer dodaje Auggiemu odwagi, która pomaga udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym. Film uczy empatii, współczucia, a także zachęca do czynienia dobra. „Cudowny chłopak” dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji. W końcu przyszedł czas na swobodne zabawy pod okiem opiekunów. Zabawy nie mogły jednak trwać w nieskończoność, trzeba było pójść spać. Mimo, że cisza nocna została ogłoszona po północy, długo jeszcze słychać było rozmowy. Następnego dnia rano dzieci w doskonałych humorach zostały odebrane przez rodziców. W czasie wydarzenia nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczynie p. Aleksandra Biegańska i p. Aneta Pierzyna, a także p. Karolina Kempa i p. Anna Różańska.