Mali paleontolodzy

Dzień Dinozaura to nietypowe święto obchodzone 26 lutego, jednak jeden dzień dla naszych zerówkowiczów to za mało, dlatego też dzieci z grupy 0A, 0B i 0C przez cały tydzień podejmowały działania związane z tymi prehistorycznymi stworzeniami.
Dzieci codziennie odkrywały wiadomości związane z erą dinozaurów m.in. poprzez prezentacje multimedialne, książki czy prace plastyczne.
W piątek na zakończenie „tygodnia dinozaurów” dzieci miały okazję wcielić się w rolę paleontologów. Podczas zajęć praktycznych odkrywały skamieliny, wyszukiwały szkielety, poznawały rodzaje dinozaurów, dowiedziały się w jaki sposób dinozaury wyginęły, a także miały okazję zobaczyć erupcję wulkanu.
Dzieci przyniosły również swoje dinozaury, a ich stroje idealnie wpasowały się w tematykę tygodnia.