Przedstawienie „Królowa Śniegu”

W dniu 19 lutego 2024 r. uczniowie klas 1-3 udali się Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu” przygotowany przez Teatr Nowoczesny z Krakowa. Z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy historię o przyjaźni, która pokonuje wszystkie przeciwności. Było też o miłości, ogrzewającej najzimniejsze ludzkie serca. Przykładem takiej przyjaźni są Gerda i Kaj, bohaterowie doskonale wszystkim znanej, ponadczasowej baśni H. CH. Andersena „Królowa Śniegu”. Wszystko zostało opowiedziane tak, by nasi najmłodsi uczniowie mieli szansę na refleksję, ale też radosną zabawę. Spektakl miał formę musicalu. Ta forma przedstawienia bardzo się młodym widzom podobała, więc z dużym zainteresowaniem wyruszyli wspólnie z aktorami w baśniową podróż do krainy Królowej Śniegu. Tajemniczą atmosferę spektaklu dopełniła piękna muzyka, scenografia i kostiumy. Wszystko skończyło się dobrze i szczęśliwie, jak to w baśniach i bajkach bywa. Spektakl uatrakcyjniony był wesołymi piosenkami, ciekawymi rekwizytami, ruchomą scenografią, dopełniającym całości oświetleniem i efektami wizualnymi. Wszystkim bardzo się podobał. Mamy nadzieję, że jego głębokie przesłanie i szlachetna wymowa na długo zostaną przez uczniów zapamiętane.