Przedstawienie „Mity”

Dnia 19 lutego 2024 r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami – p. Małgorzatą Biegańską, p. Iwoną Nowak i p. Anetą Pierzyną udali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na nową, oryginalną, nieprzewidywaną adaptację sceniczną mitów greckich przygotowaną przez Teatr Nowoczesny.
Doświadczyliśmy szlachetności i cierpienia Prometeusza, poplotkowaliśmy z Syzyfem, polecieliśmy z Ikarem w świat marzeń, nauczyliśmy się siły i determinacji Heraklesa, odkryliśmy czym jest nadzieja Ariadny, a na końcu poznaliśmy blaski i cienie miłości Eurydyki.
Spektakl niezwykle wiernie oddał ducha i klimat starożytnych czasów. Urozmaicona, bogata scenografia, wierne kostiumy, maski i nakrycia głowy stworzyły niepowtarzalny klimat przedstawienia. Dopełnieniem były liczne efekty świetlne i sceniczne.
Występ krakowskich aktorów bardzo spodobał się naszym uczniom, skłonił do refleksji dzięki ukazaniu różnorodnych wartości oraz pozwolił utrwalić treści omówione na lekcjach języka polskiego i historii.