Wielkie brawa dla Kasi!

13 stycznia 2024 r. uczennica klasy siódmej Katarzyna Uryszek wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiada odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Trzymamy kciuki, żeby wyniki były jak najlepsze. Poznamy je 24 stycznia.
Olimpiada Matematyczna Juniorów to olimpiada przedmiotowa skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce. Celem Olimpiady jest m.in. rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół podstawowych, wyszukiwanie i integracja uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej. Zawody Olimpiady Matematycznej Juniorów odbywają się w trakcie roku szkolnego i są trójstopniowe. Zadania konkursowe są nieszablonowe; wymagają od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji. Laureaci i finaliści Olimpiady zwolnieni są z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz zostają przyjęci w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych.