Lektura… na wieszaku

Ostatnio na lekcjach języka polskiego w klasie 6B uczniowie omówili lekturę obowiązkową Karola Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Zawsze na podsumowanie cyklu zajęć przygotowują projekt, który systematyzuje wiedzę i umiejętności zdobyte podczas interpretacji utworu. Tym razem najważniejsze zagadnienia i motywy z lektury zostały zaprezentowane przez uczniów na kolorowych fiszkach, które przytwierdzono do sznureczków albo wstążeczek na wieszaku lub zostały przypięte do bluzki, sukienki wiszącej na wieszaku. Każdy z uczniów miał za zadanie zaprezentować efekty swojej pracy przed całym zespołem. Prace uczniów były bardzo zróżnicowane i ciekawie wykonane.
Ta nowa forma pracy jest kolejnym sposobem na utrwalenie treści lektur, które będą sprawdzane podczas egzaminu ósmoklasisty.