Spektakl „Piotruś Pan”

W dniu 12 stycznia 2024 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Kino-Teatru „Syrena” w Wieluniu na spektakl pod tytułem „Piotruś Pan” przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Młodzi widzowie poznali opowieść, której głównym bohaterem jest Piotruś Pan mieszkający w Nibylandii. Chłopiec ten nigdy nie chce dorosnąć, ponieważ uwielbia zabawy, figle, tarapaty oraz dokuczanie piratom dowodzonym przez kapitana Haka. W podróży pełnej przygód towarzyszy mu wróżka Dzwoneczek oraz rezolutna dziewczynka o imieniu Wanda. Dynamiczna muzyka, piosenki, efekty świetlne oraz wspaniała gra aktorów przeniosły wszystkich widzów do magicznej krainy marzeń, gdzie mogli przeżywać niesamowite przygody wspólnie z głównymi bohaterami. Dzieci z różnymi emocjami odbierały przedstawienie, rozwijając w trakcie jego oglądania swoją wyobraźnię. Spektakl uczy młodego człowieka, jak być dobrym mimo wad. Pokazuje mu, że czasem warto zachowywać się odpowiedzialnie i dojrzale. Ponadto uświadamia widzom, że nawet ktoś, kto nie jest ideałem, to nie jest złym człowiekiem, ponieważ potrafi kochać i troszczyć się o najbliższych. Warto podkreślić, iż spektakl ten przemycał ważną życiową prawdę, mianowicie ukazywał, jak istotną wartością dla każdego człowieka jest rodzina. Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie bohaterów sztuki pt. „Piotruś Pan” i wróciły do szkoły pełne emocji i pozytywnych wrażeń.