Wycieczka do… Japonii

Na przełomie listopada i grudnia nasi szkolni „podróżnicy” odbyli jakże egzotyczną wycieczkę do Japonii. Podczas tej niezwykłej wycieczki najbardziej zafascynowało nas jedzenie, a w szczególności sushi, którego mogliśmy spróbować, a także sami zrobić (nieważne, że nie mogliśmy skosztować i tak wyglądało przepięknie!). Poznaliśmy też najważniejsze fakty dotyczące tego państwa oraz mogliśmy sprawdzić czy tradycyjny strój czyli kimono jest wygodny. Przy okazji tej wycieczki mieliśmy również szansę utrwalić poznane słownictwo w języku angielskim i niemieckim, a także rozwijać umiejętność czytania tekstu obcojęzycznego. Wizyta w Japonii odbywała się w ramach innowacji pedagogicznej „Szkolne wędrówki po mapie”, która realizowana jest podczas lekcji języków obcych.