Słodka lekcja plastyki w klasach 1A i 3A

W szkole zapachniało dziś zbliżającymi się świętami, a to wszystko za sprawą warsztatów zdobienia pierników, które poprowadziła dla uczniów klas 1A i 3A pani Joanna Łukasik. Podczas zajęć uczniowie poznali historię tych korzennych ciastek oraz dużo ciekawostek związanych z ich dekorowaniem i wypiekiem. Dzieci dowiedziały się jakie przyprawy stosuje się do wypieku pierników. Mogły je zobaczyć i poczuć ich zapach. Poznały bliżej m. in. anyż, gałkę muszkatołową, laski cynamonu. Do zdobienia ciasteczek młodzi cukiernicy wykorzystali kolorowe lukry w workach cukierniczych i posypki. Z dużym zaangażowaniem uczyli się lukrować i dekorować pierniki pod czujnym okiem profesjonalnego cukiernika czyli p. Joanny. Każdy mógł sam się przekonać jak trudna to sztuka i ozdobić swoje pierniki własnoręcznie. Wszystkie dzieci wykazały się fantazją i niesamowitym kunsztem. W ten sposób stworzyli swoje małe dzieła sztuki. Poznali przy okazji tajne składniki pierników, nazwy przypraw, narzędzi do pracy i nauczyli się z nich korzystać. Dowiedzieli się, jak powstaje lukier. To był naprawdę bardzo ciekawie spędzony czas. Sprawił dzieciom wiele radości. Dziękujemy pani Joannie za super zabawę i świetną atmosferę podczas zajęć.