Piernikowy zawrót głowy

14 grudnia 2023 r. grupy OA oraz OB symbolicznie zaakcentowały przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a to wszystko za sprawą piernikowych warsztatów. W grupie OA rodzice przygotowali ciasto, które następnie dostarczyli do przedszkola. Zerówkowicze ubrani w fartuszki czekali już na swoich stanowiskach z wałkami w dłoniach gotowi do pracy i pełni ekscytacji. Wałkowanie ciasta, a następnie wykrawanie pierników w różnorodnych kształtach sprawiło im wiele radości i satysfakcji. To nie wszystko, ponieważ w kolejnym etapie dzieci zajęły się dekorowaniem wypieczonych ciasteczek za pomocą kolorowych lukrów oraz słodkich posypek. Nad wszystkim czuwali rodzice i wychowawca. Podobnie grupa OB miała dzisiaj możliwość zabawienia się w małych cukierników, którzy dekorowali pierniki. Radości i zaangażowania w wykonaną pracę nie brakowało tego dnia wśród zerówkowiczów. W dodatku pierniczki wyszły bardzo smaczne i barwne. Dzieci przy okazji zdobienia wypieków, słuchały świątecznych piosenek, co dodatkowo spotęgowało wyjątkowy klimat świąt. Dziękujemy serdecznie rodzicom za włączenie się w akcję warsztatów piernikowych i pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.