Kolorowy świat bombek choinkowych

13 grudnia 2023 r. uczniowie drugich klas wybrali się na wycieczkę do Milicza. Towarzyszyły im wychowawczynie: p. Irena Ciania, p. Magdalena Kowalczyk, a także p. Iwona Bereś. Celem wyjazdu była wizyta w Muzeum Bombek w Miliczu i świąteczne warsztaty w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym. W Miliczu uczestników wycieczki przywitały elfy, które zaprosiły przybyłych gości do krainy Świętego Mikołaja. Na początku drugoklasiści obejrzeli film o tematyce świątecznej. Uczestnicy trafili potem do zachwycającej KOMnaty Bombki, skrzącej się tysiącami szklanych kul. Tam czekało na nich ważne zadanie – odnalezienie 9 magicznych bombek spośród zgromadzonych tam 6 tysięcy. W programie był również warsztat zdobienia szklanych ozdób, interakcyjna lekcja muzealna o tradycji drzewka świątecznego i dekorowania domów bombkami oraz pisanie listów do Świętego Mikołaja oraz dekorowanie pierniczków. Chętni uczniowie mogli zakupić przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe. Oczywiście na zakończenie wyprawy nie mogło zabraknąć przerwy w McDonald’s. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.