Kolędowanie w ŚDS w Kolonii Raduckiej

11 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Kolonii Raduckiej. Głównym celem wyjazdu było wystawienie Jasełek pt. „Bóg się rodzi” oraz wspólne kolędowanie pod okiem Pani Pauliny Radwańskiej i Pani Ewy Drewicz. Przedstawiona przez uczniów historia była tradycyjnym ukazaniem narodzin Jezusa. Spektakl był magiczny i pełen nadziei, niczym Boże Narodzenie.
W trakcie przedstawienia osoby z widowni oraz młodzi artyści nie kryli wzruszenia i radości, która towarzyszyła nam przez resztę spotkania. Po występie nasze szkolne aniołki rozdały wszystkim świąteczne pierniczki, jednocześnie otrzymując słodki upominek.
Dzięki uprzejmości pani kierownik – Edyty Tokarek uczniowie naszej szkoły mogli również zwiedzić placówkę oraz dowiedzieć się jak wygląda typowy dzień w Środowiskowym Domu Samopomocy. Następnie wszyscy razem usiedliśmy aby porozmawiać i bliżej się poznać.
Na zakończenie naszej wizyty podopieczni oraz ich opiekunowie zaprezentowali nam niesamowity taniec z lampionami wokół żłóbka z maleńkim Jezusem. Jasełka te na długo pozostaną w naszej pamięci.