Spotkania prewencyjne z funkcjonariuszami policji

W dniu 27 listopada 2023 roku uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych uczestniczyli w spotkaniach z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Podczas prelekcji policjanci zwrócili uwagę uczniów na ich bezpieczeństwo w szkole i poza nią oraz zagrożenia płynące z Internetu. Wyjaśnili uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy wśród rówieśników w szkole, jak i w sieci oraz zapoznali z procedurami reagowania wobec sprawcy przemocy. Zapoznali również uczniów z konsekwencjami wynikającymi z palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków przez młodych ludzi. Bardzo dokładnie omówili konsekwencje prawne wynikające z niewłaściwych zachowań młodzieży i pouczyli o odpowiedzialności prawnej za zachowania agresywne, rozbój, demoralizację, zażywanie środków psychoaktywnych i cyberprzemoc.