Wycieczka w świętokrzyskie

14 listopada 2023 r. uczniowie klas 5-7 wraz z opiekunami: panią Anną Durą-Gędek, panią Małgorzatą Biegańską i panią Magdaleną Palusińską uczestniczyli w wycieczce do Parku Legend i Jaskini Raj. Legendy świętokrzyskie to świat pełen magii, czarownic, diabłów, nawróconych zbójów, szlachetnych rycerzy oraz świętych. Wszystkie te podania zebrano i pokazano w jednym miejscu – Parku Legend, obiekcie niedawno oddanym do użytku zwiedzających, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Tajemnica opowieści została oddana za pomocą najnowszych technologii unikatowych w skali kraju. Było magicznie, ponieważ „Świętokrzyskie czaruje”.
Kolejny punkt naszej wyprawy to Jaskinia Raj. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wystawy tematycznej, nawiązującej do historii powstania jaskini. Szliśmy podziemną trasą turystyczną o długości 180 m, podziwiając bogatą szatę naciekową, tworzącą się już od tysięcy lat. Jest to przykład najpiękniejszej jaskini krasowej w całej Polsce.
Mimo ulewnego deszczu, który towarzyszył nam podczas wyjazdu z Osjakowa, świętokrzyskie przywitało nas słońcem, więc humory wszystkim dopisywały. Zgodnie z niepisaną tradycją w naszej szkole, iż każda wycieczka zawsze się udaje i tym razem nie zawiodła nas pogoda. Wszystkim uczestnikom wycieczki najbardziej zapadł w pamięci kurs lotu na miotle z wykorzystaniem okularów VR.