Symetria w przyrodzie – wycieczka w poszukiwaniu symetrii w parkach, ogrodach, roślinach

Uczniowie z klasy 5B i 6A udali się na wycieczkę po najbliższej okolicy w poszukiwaniu symetrii w parkach, ogrodach, roślinach. Przed wyjściem uczestnicy przypomnieli sobie czym jest symetria i gdzie możemy się z nią spotkać. Z symetrią spotykamy się na każdym kroku, wystarczy się rozejrzeć. Symetryczne są tworzone przez człowieka budowle, pojazdy, kompozycję symetryczną może mieć dzieło malarskie. Z symetrią spotykamy się również w świecie przyrody – rośliny, zwierzęta, czy wreszcie ludzie mają budowę symetryczną. W czasie spaceru uczniowie dostrzegli symetrie nie tylko w budowie roślin i zwierząt, ale także w kompozycji parków.