Projekt pn. „Szkoła Młodych Patriotów” w ramach programu Erasmus+

Celem tego projektu jest poprawa wyników uczenia się języka obcego, zachęcenie do aktywnej nauki języka angielskiego, budowanie dialogu międzykulturowego, wyrównanie szans młodzieży z terenów wiejskich, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, stworzenie realnych sytuacji do komunikowania się w języku angielskim, poznanie innej kultury, propagowanie tolerancji i poszanowania tradycji innych narodów poprzez wyjazd uczniów klas 7-8 oraz nauczycieli z naszej szkoły do Grecji. Wyjazd planowany jest na przełomie kwietnia i maja 2024 r.
Nasza szkoła podjęła współpracę z Gymnasio Kontariotissas – renomowaną szkołą grecką mającą siedzibę w Kontariotissa w regionie Pieria. Szkoła mieści się w dwupiętrowym budynku, w którym znajdują się nowoczesne sale do nauki przedmiotów ogólnych. Oprócz tego placówka dysponuje specjalnie przygotowanymi przestrzeniami do realizacji warsztatów technologicznych, informatycznych i artystycznych oraz specjalną przestrzeń w budynku służącą wypoczynkowi i rekreacji. Na terenie szkoły znajdują się ponadto: biblioteka szkol na, stołówka, sala widowiskowa, boiska do koszykówki i siatkówki oraz infrastruktura do uprawiania sportów lekkoatletycznych. Szkoła od lat angażuje swoich uczniów w różnorodne działania projektowe, m.in. na rzecz twórczego rozwoju osobistego, propagowania kultury kraju i promocji regionu Pieria. Wszystkie działania szkoły są odpowiedzią na jej jasno określoną wizję edukacji – kształtowanie samodzielnego, krytycznego i nastawionego na rozwiązywanie problemów myślenia uczniów.