MaraTONY LITERACKIE

27 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w projekcie „MaraTONY LITERACKIE” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osjakowie. Projekt ten powstał w ramach programu „Promocja Czytelnictwa 2023” i ma na celu rozbudzić i pozytywnie nastawić na czytanie książek. Działania, które odbyły się w ramach tego projektu to m.in. bicie rekordu we wspólnym czytaniu tekstu, a był to wiersz pani Eleonory Grondowej pt. „Wrześniowe lato”, wysłuchaliśmy fragment książki Renaty Kijowskiej „Hela foka. Historie na fali” w wykonaniu aktorów z Teatru Arlekin w Łodzi, były konkursy literackie dla młodszych i starszych uczniów, koncert muzyczny pani Anety Urbańskiej, warsztaty detektywistyczne dla uczniów klas 7-8, które prowadził pan Dariusz Rekosz – autor książek dla dzieci i młodzieży. W trakcie imprezy dzieci mogły pobawić się wspólnie z animatorami. Było stoisko z tatuażami, artystyczne malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane, kącik małego konstruktora, stoisko z pokazem eksperymentów domowych. Można było zrobić sobie zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem.