Mistrzostwa Powiatu w pływaniu

W dniu 23.02.2018 r. na Pływalni Krytej przy ul. POW w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego Szkół Podstawowych Dziewcząt i Chłopców w Pływaniu. Organizatorem zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz WOSiR Wieluń.
W tym roku szkolnym mistrzowie powiatu zostali wyłonieni po rozegraniu sztafet pływackich na dystansie 6 x 25 metrów oraz konkurencji indywidualnych na dystansie 25 metrów w czterech stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy uplasowali się ma trzecim miejscu.
Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Wiktoria Kempa, Oliwia Olewińska, Julia Sztandera, Zuzanna Łakomska, Klaudia Ogrodniczak i Daria Grzesiak.
Skład drużyny chłopców: Dawid Król, Franciszek Płaczek, Witold Bartkowiak, Łukasz Waloch, Kacper Franelak i Mikołaj Hurylski.

Wyniki w konkurencjach indywidualnych dziewcząt:
styl dowolny: Wiktoria Kempa – 5 miejsce, Oliwia Olewińska – 7 miejsce
styl klasyczny: Daria Grzesiak – 6 miejsce
styl grzbietowy: Julia Sztandera – 1 miejsce, Zuzanna Łakomska – 6 miejsce
styl motylkowy: Klaudia Ogrodniczak – 3 miejsce

Wyniki w konkurencjach indywidualnych chłopców:
styl dowolny: Witold Bartkowiak – 3 miejsce
styl klasyczny: Łukasz Waloch – 3 miejsce