VII Gminny Przegląd Kolęd

14 stycznia 2018 roku w budynku naszej szkoły przy ul. Częstochowskiej odbył się VII Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.
Organizatorami przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie, Wójt Gminy Osjaków Jarosław Trojan, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie Hanna Kołodziej.

Celem przeglądu było:
– przypomnienie zapomnianych kolęd, pastorałek i pieśni związanych z Bożym  Narodzeniem
– zwiększenie zainteresowania polskimi kolędami i pastorałkami
– prezentacja wartościowych pod względem religijnym i artystycznym kolęd i pastorałek.
– wielopokoleniowa integracja społeczeństwa poprzez wspólne kolędowanie.

W przeglądzie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Maria Jasicka z kl. 1b wykonała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”, Michalina Kędzior z kl. 1b – „Mario czy Ty wiesz”, Susy Gargiulo – „W grudniowej nocy”. Kolędę „Wśród nocnej ciszy” zaśpiewała Wiktoria Waloszczyk z kl. 4b, Maja Czarnojan piosenkę „Sianko” oraz „Babci zegar”. Chór Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie zaśpiewał dwa utwory „A wczora z wieczora” oraz „Jest taki dzień”.