14 kwietnia – Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski zostało wprowadzone ustawą z dnia 22 lutego 2019 r. o ustanowieniu Święta Chrztu Polski. Dzień 14 kwietnia ma skłaniać wszystkich Polaków do refleksji nad naszym dziedzictwem, odpowiedzialnością za naszą Ojczyznę, za jej przyszłość i pomyślność. Niezwykle ważne jest rozmawianie o takich wydarzeniach i wartościach z nimi związanych z najmłodszymi. Uczniowie zerówki obejrzeli krótki film, a także wysłuchali ciekawej pogadanki obrazującej początki powstawania państwa polskiego oraz symboliczne wydarzenie – przyjęcie przez Mieszka I chrztu. Przedszkolaki wykonały z tej okazji piękne rysunki upamiętniające to święto oraz flagi narodowe, które z szacunkiem i z dumą zaniosły do swoich domów.