Projekt historyczny – bogowie greccy

28 października 2019 r. uczniowie klas piątych na lekcjach historii przenieśli się w czasie do starożytnej Grecji. W tym dniu na szkolnym korytarzu można było spotkać greckie bóstwa. Najważniejszymi z bogów, którzy zechcieli do nas zawitać byli: Zeus, Ares, Posejdon, Hades oraz boginie Atena, Hera, Afrodyta i Artemida. Należy zaznaczyć, że ich stroje prezentowały się niezwykle okazale i przyciągały wzrok całej społeczności szkolnej. Najbardziej jednak zaskakiwały autentyczne atrybuty bogów np. pióro pawia, piorun, gołąb, tarcza, włócznia, trójząb czy owoc granatu. Bohaterowie przebrani w barwne stroje opowiadali o swoim życiu, mitologicznej rodzinie oraz ciekawostkach zaczerpniętych z różnych źródeł wiedzy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do tego zadania. To zaowocowało interesującymi wystąpieniami oraz uznaniem ze strony kolegów.
Na zakończenie, w atmosferze ogólnej radości, pani Karolina Kempa wykonała pamiątkowe fotografie ,,olimpijskiej rodziny”. Na pewno ta nietypowa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Skip to content