15. edycja konkursu „Moje drzewo genealogiczne”

Już po raz 15. Muzeum Ziemi Wieluńskiej zorganizowało konkurs „Moje drzewo genealogiczne”. 8 marca 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. W tegorocznej edycji udział wzięło 48 uczniów szkół podstawowych, a jury zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień aż 18. uczestnikom. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i 7-8.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali drzewa genealogiczne swoich rodzin. Pod czujnym okiem opiekunów – nauczycielek języka polskiego – p. Małgorzaty Biegańskiej i p. Iwony Nowak 7 uczniów z klas ósmych przygotowało swe prace. Byli to: Zuzanna Swędrak, Otylia Woźniak, Tomasz Borek, Bartosz Śmieja, Krystian Jegers, Patrycja Świat i Nikola Hanulak.

Dyrektor wieluńskiego muzeum podkreślił, że tegoroczna edycja konkursu stoi na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem artystycznym, jak i ilości informacji na temat przodków, do jakich udało się dotrzeć uczestnikom konkursu i ich rodzicom.
Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasi uczniowie zostali docenieni za swoją pracę. Zuzanna Swędrak zajęła 3 miejsce, a Otylia Woźniak i Tomasz Borek otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy cieszyli się sukcesami naszych wychowanków.