Żywa lekcja historii

11 lutego 2022 r. żywe lekcje historii zaprezentowali uczniom klas 1-4 członkowie Klubu Historyczno-Regionalnego „Gloria Victis”- pasjonaci historii naszego regionu. Spotkania odbyły się z okazji 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Nasi Goście barwnie opowiadali o czasach walk powstańczych. Przypomnieli wydarzenia jakie wtedy działy się na ziemiach obecnego powiatu wieluńskiego i wieruszowskiego. Zaprezentowali również rekwizyty z tamtych lat: broń oraz przedmioty codziennego użytku. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów o czym świadczyć może bardzo wiele pytań kierowanych do członków Klubu.
Serdeczne dziękujemy za niezwykle ciekawą i poruszającą dla nas żywą lekcję tego, jak należy dbać o historię naszego narodu.
Gloria Victis!

Skip to content