Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku, nadszedł czas na podsumowanie i zakończenie roku szkolnego.
Ceremonia zakończenie roku szkolnego tradycyjnie poprzedzona została mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się na hali sportowej przy ul. Wieluńskiej. Poczet sztandarowy wprowadził sztandar, po czym odśpiewano hymn narodowy oraz hymn szkoły. Pani dyrektor Hanna Kołodziej powitała wszystkich zebranych gości, a przede wszystkim uczniów naszej szkoły.
Potem nadszedł długo wyczekiwany przez wielu uczniów moment. W towarzystwie wychowawców pani dyrektor wręczyła nagrody wszystkim uczniom klas 0-III. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2021/2022 dzieci udały się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie, przedwakacyjne spotkania z opiekunami, podczas których z rąk wychowawców otrzymały świadectwa.
Klasy starsze cierpliwie oczekiwały na swoje zakończenie. Gdy halę sportową opuścili najmłodsi wtedy miejsca zajęli uczniowie klas 4-7. Pani dyrektor Hanna Kołodziej wręczyła im świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Ci, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 i wyższą otrzymali stypendia za wyniki w nauce. Uhonorowano również najlepszych sportowców.
Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki całorocznego konkursu dla wszystkich klas pod nazwą „Szalone dni w naszej szkole”. Zwycięzcą konkursu została klasa 7a, która w nagrodę w następnym roku szkolnym wyjedzie do kina na wybrany seans filmowy.
Na koniec uroczystości pani dyrektor życzyła uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły, aby wakacje upłynęły pod znakiem radości, pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem wrócić do pracy i nauki za dwa miesiące.
Gratulujemy wszystkim uczniom otrzymania promocji. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Skip to content