Z wizytą w pizzerii Roma

Luty to miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dodatkowo nasza placówka w ramach innowacji pt: „Szkolne wędrówki po Europie” odwiedza w tym miesiącu kraj jakim są Włochy. Wszyscy doskonale wiedzą z czego słynie to państwo: włoska kuchnia to pyszne makarony i niepowtarzalny smak pizzy. Przekonały się o tym również przedszkolaki z grup 0B i 0A, które 21 lutego odwiedziły pizzerię Roma w Osjakowie. W ramach tej wizyty dzieci robiły ciasto na pizzę, dodając poszczególne potrzebne składniki, następnie każdy otrzymał gotową kulkę, z której należało uformować kształt koła i nałożyć swoje ulubione produkty. Zaangażowania dzieci w proces tworzenia pizzy nie dało się ukryć. Na koniec pizze wjechały do pieca, by ostatecznie dzieci mogły je ze smakiem skonsumować. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pizza smakowała wybornie. Poszczególne etapy tworzenia pizzy odbywały się pod czujnym okiem samych mistrzów: Pana Sebastiana i Pani Marioli – właścicieli lokalu, którzy codziennie tworzą wspaniałe smaki pizzy dla swoich klientów. Ten dzień pozostawi w pamięci dzieci bardzo miłe wspomnienia i dużo pozytywnych wrażeń.

Skip to content