Z wizytą w ośrodku zdrowia

We wtorek 19 listopada 2019 roku, przedszkolaki udały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia w Osjakowie. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z realizacją tygodniowego tematu zajęć „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”, a także realizacją innowacji pedagogicznej „Kiedy będę dorosły, zostanę…”. Celem wycieczki było poznanie funkcjonowania i pracy fizjoterapeutki, pielęgniarki oraz lekarza rodzinnego. Dzięki uprzejmości Pani Joli (fizjoterapeutki) i Pani Beatki (pielęgniarki) dzieci miały okazję zwiedzić gabinety lekarskie, obejrzeć przyrządy oraz urządzenia przeznaczone dla pacjentów, a także wysłuchać ważnych rad o tym, jak należy dbać o własne zdrowie. Wizyta w przychodni dała dzieciom szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z ośrodkiem zdrowia. Na koniec spotkania przedszkolaki dostały opaski na rączkę, naklejki z napisem „Dzielny pacjent” oraz słodką przekąskę, po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola. Dzieci były pod dużym wrażeniem po tym, czego się dowiedziały i zobaczyły, więc z pewnością ta wizyta pozostanie na długo w ich pamięci.

Skip to content