Z wizytą u pierwszaków

2 października 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z sierż. Moniką Klonowską – policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Zaproszony gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz ze strony osób nieznajomych, omówił sposoby ich unikania lub pokonywania. Uczniowie sporo dowiedzieli się o zachowaniu się dzieci i dorosłych w ruchu drogowym, o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, o bezpiecznym zachowaniu w miejscach publicznych. Pogadanka miała charakter aktywny, funkcjonariuszka zadawała uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali. Dzieci pokazywały również jak prawidłowo przejść przez pasy, w jaki sposób wezwać pomoc? Wykazały się znajomością numerów alarmowych. Zostały również pouczone o tym, jaki i kiedy z tych numerów korzystać.

Dodaj komentarz

Skip to content