Z wizytą u Pani Burmistrz – niezwykła lekcja doradztwa zawodowego
19 maja 2026 r. uczniowie klas ósmych i siódmych naszej szkoły odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Osjaków. Spotkanie z Panią Burmistrz, Renatą Kostrzycką, odbyło się w ramach doradztwa zawodowego i stało się dla młodzieży niezwykle cenną lekcją przed nadchodzącym wyborem szkoły średniej. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w samorządzie lokalnym oraz kulisy zarządzania gminą. Rozmowa z Panią Burmistrz, oparta na jej osobistych doświadczeniach zawodowych, uświadomiła uczniom, jak ważne w budowaniu kariery są pasja, pracowitość i ciągły rozwój. Usłyszane wskazówki pomogły młodzieży lepiej zrozumieć mechanizmy rynku pracy i z większą pewnością spojrzeć w przyszłość. Na zakończenie wizyty uczniowie wraz z opiekunami złożyli na ręce Pani Burmistrz serdeczne podziękowania za poświęcony czas, życzliwość oraz nieustanne wspieranie młodzieży z terenu Miasta i Gminy Osjaków.
Słowa Henry’ego Forda: „Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się do niej dzisiaj” idealnie podsumowują to inspirujące spotkanie.




















































