Wycieczka w Karkonosze

W dniach 10-11 maja 2019r. uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 5c wzięli udział w dwudniowej wycieczce w Karkonosze. Mimo deszczowej pogody udało się w stu procentach zrealizować program wyjazdu.
Po przyjeździe na miejsce uczestnicy wycieczki wyruszyli na Złoty Widok i Chybotek. Według walońskich ksiąg – ten blok nazywany był również Siedmiokątnym Kamieniem i miał zamykać wejście do zaklętego skarbca. W trakcie wyprawy uczniowie słuchali legend związanych z tymi miejscami. Było to dla nich ogromnym wyzwaniem, ponieważ większość po raz pierwszy zaznała prawdziwej i trudnej pieszej wędrówki po górach. Popołudnie spędzili w Muzeum Mineralogicznym. Tam podziwiali bogatą kolekcję kamieni szlachetnych i ozdobnych z Sudetów, a także z innych części świata. Mogli także zakupić pamiątki w postaci różnych pięknych minerałów. Po tych emocjonujących wydarzeniach wszyscy udali się na obiadokolację, natomiast wieczorem zorganizowano dyskotekę połączoną z zabawami integracyjnymi.
Drugi dzień pobytu rozpoczął się piękną pogodą. Najważniejszym wydarzeniem przedpołudnia było wyjście w góry, by podziwiać wodospad – Szklarkę. Jest on położony poniżej centrum Szklarskiej Poręby, ok. 400 m przed ujściem Szklarki do rzeki Kamiennej. Następnie uczniowie z zapartym tchem oglądali proces produkcji wyrobów ze szkła w Leśnej Hucie. Mistrzowie tego fachu wytwarzali z rozgrzanego w piecu, płynnego szkła cudowne, kolorowe figurki. W pobliskim sklepiku można było zakupić pamiątki. Po obiedzie uczestnicy wycieczki powędrowali do największego wodospadu w Karkonoskim Parku Narodowym – Wodospadu Kamieńczyka. Spada on kaskadami z 27 metrów do wąwozu, którego ściany osiągają wysokość ok. 25 metrów. Wodospad położony jest przy czerwonym szlaku prowadzącym ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Aneta Pierzyna, Magdalena Betka, Karolina Kempa, Dorota Gadomska oraz Anna Łakomska.
Uczestnicy wycieczki w Karkonosze zdobyli nie tylko wiedzę empiryczną, ale także dowiedzieli się wiele o sobie. Ponadto doskonalili umiejętności niezbędne w życiu codziennym takie jak: słanie łóżek, samodzielna toaleta, dbałość o własne rzeczy itd. Wszyscy zgodnie twierdzą, że już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

Skip to content